Skip to main content

Polaris organizacija


Polaris je moderan sustav upravljanja za rotarijanske zajednice (klubove, distrikte, itd. ) predstavljen u siječnju 2021. godine kao nasljednik RCMS (Rotary Club Management System) koji je bio u uspješnoj uporabi 20 godina.

Alt Text

Polarisova organizacijska struktura slijedi moto "Rotarijanci za rotarijance". Pruža se kao rješenje distriktima (ne klubovima) koji imaju ugovor sMedia Association of Rotary Switzerland/Liechtenstein (MAR), neprofitnom pravnom osobom koju kontroliraju 3 Rotary distrikta Švicarska/Lihtenštajn. Nadzorni odbor MAR-a je Vijeće guvernera(Governorrat), koje se sastoji od delegata iz 3 okružna odbora Švicarske i Lihtenštajna. MAR je zakonski vlasnik Polaris proizvoda i ugovorna strana s Distriktima za izdavanje Polaris licenci. Sve aktivnosti vezane uz Polaris vodi Polaris tim. Sustav razvijaju i njime upravljaju neovisne tvrtke koje su u tu svrhu ugovorene i plaćene. Programski inženjering i rad Polaris sustava provodi Cloudtec AG. IT infrastrukturu osigurava Metanet AG. Nema osobnog odnosa ili financijske upletenosti, pa tako ni sukoba interesa, između ovih tvrtki i Rotaryja. Podršku korisnicima pružaju volonteri u klubovima (CICO), distriktima (DICO) i Polaris tim.

Suradnja između Distrikta i Polarisa

Skupština Polaris District Representatives (PDRs) je entitet koji prima sve informacije od Polaris tima i sudjeluje u definiranju budućih planova proizvoda. Svrha ove Skupštine je tražiti glasove okruga o određenim važnim pitanjima za budući razvoj. Teme za buduću montažu bilježe se kao ideje u RedMine projektima.

PDRs predstavlja i svoj distrikt i sve klubove u tom distriktu. Oni su odgovorni za prikupljanje povratnih informacija i zahtjeva od okruga i klubova te za njihovu prvu trijažu.

Polarisov tim prikuplja informacije iz PDR-ova i konsolidira ideje u teme koje će se predstaviti na skupštinskim sastancima. Organizira sjednicu skupštine i izrađuje dnevni red koji sadrži sve teme o kojima će se raspravljati. Razgovara se samo o temama na "visokoj razini". Zahtjevi za značajke obrađuju se redovnim postupkom zahtjeva za promjenama (RedMine).

Nakon skupštine, Polaris tim organizira elektronsko glasovanje o temama koje se obrađuju te obavještava o rezultatima glasovanja i konačnom planu provedbe. PDR-ovi su odgovorni za informacije klubovima i distriktima koje predstavljaju.

Ovisno o organizaciji zemlje, DICO-i, njihovi zamjenici i drugi ljudi iz okruga sastaju se jednom godišnje - ili češće - s predstavnicima Polaris tima. Ovi sastanci su vrlo važni i jačaju zajednicu korisnika Polarisa. Kad god je to moguće, održavaju se licem u lice.

Polarisova povelja o suradnji (pristup samo za DICO)

Polarisova povelja o suradnji

Polarisova suradnja 1. 1. 99,47 KB Povelja Polaris 1. 2 (EN)132,91 KB Polaris Charter 1. 2 (FR)141,16 KB Povelja Polaris 1. 2 (DE)143,72 KB